Як передбачити у договорі медіацію як спосіб розгляду спору?
Відповідь тут.
Документи, які сторони подають медіатору для підготовки до медіації.
При проведенні комерційної медіації до довідки про сутність спору (крок 6) у письмовому вигляді подається додаткова інформація.
Як залучити другу сторону в медіацію?
Чи можна вибрати медіатора ?
Представник УЦМ рекомендує кандидатуру медіатора або надає їм можливість самостійно обрати медіатора із запропонованого реєстру медіаторів УЦМ або зі списку медіаторів – стажистів.
Хто сплачує вартість медіації?
Клієнти (сторони) знаходяться в рівних умовах і сплачують рівний відсоток від загальної вартості послуги, якщо сторони не домовилися про інше.
Чи можуть бути медіатори свідками в суді?
У зв’язку з тим, що процес медіації має конфіденційний характер, Договором про проведення медіації передбачається, що медіатор не може бути свідком в суді або будь-якому іншому процесі щодо розгляду за винятком випадків, коли сторони домовились про інше або обов’язок давати свідчення випливає із діючого законодавства.
Чи можна поєднувати медіацію із іншими способами розгляду спорів?
Медіація є зазвичай способом, який передує третейському, арбітражному або судовому розгляду. Загалом можуть бути застосовані гібридні процедури мед-арб, сутність яких полягає у тому, що на арбітражний розгляд передаються тільки питання, які залишилися не вирішеними під час медіації. Мед-арб дозволяє вирішити питання швидко і ефективно.
Хто може брати участь у процесі?
В процес можуть залучатися будь-які особи, які мають вплив на розгляд справи або думку особи, чиї інтереси є предметом спору.
Чи можуть брати участь у процесі адвокати, експерти, юридичні радники, корпоративні юристи тощо?
УЦМ заохочує участь у процесі адвокатів, офіційних представників сторін тощо. У разі відсутності юридичного представника і потреби сторін або сторони отримати юридичну консультацію, УЦМ пропонує звернутися до експерта з правових питань зі списку співпрацюючих юристів, які є випускниками УЦМ і розділяють цінності медіації.