2baner728x90 souers center

ПРО ЩО ДУМАЄТЬСЯ: АКТУАЛІЗУЮЧИ ДОСВІД МИНУЛОГО РОКУ

Конференція «Українські підходи до справедливого та сталого миру»
Супер захід! Дякуємо організаторам. Обмін досвідом - це сила! Українці мають багато медіаційних інновацій – нам є чим ділитися! Скоріше б використовувати ці інновації у мирному житті, ніж в країні, яка в стані війни.
Мої особисті спостереження і висновки, якими я поділилася на конференції щодо того, що стає актуальним зараз і на майбутнє, бо після війни для нас також буде багато роботи….
1) Превенція більш важлива, ніж вирішення конфлікту. Треба робити все можливе, щоб деескалювати конфлікт ще до його вирішення.
2) Один з ефективних методів профілактики конфлікту - підвищення переговорної свідомості всіх членів суспільства. Переговорам треба навчати з дитячого садочку. Це навчить людей краще розуміти себе і інших, брати відповідальність на себе, розуміти свої альтернативи, діяти в зоні можливої угоди тощо. Люди, які пройшли через освітні програми, брали участь в презентаціях - більше довіряють медіаторам, які виступали, частіше звертаються за послугою. В майбутньому це непогана передумова розвитку ринку послуг медіації.
3) Потрібна креативність і іноваційність. Допускаю, що треба розуміти де раціонально вирішувати спори з позицій влади і процедур, а де треба домовлятися. Наприклад, коли немає часу, криза, люди не мають психологічного ресурсу діяти раціонально, їм треба сказати, що робити.
4) Треба по-новому зрозуміти, які спори можна медіювати, а які ні. І що робити, якщо не можна застосовувати медіацію. Наприклад, в громадах на деокупованих територіях стали частими випадки конфліктів цінностей з тим, хто співпрацював з окупантами. Але домовлятися треба, бо громада не є ефективною і втрачають всі.
5) Медіатору час ставати універсальним солдатом, щоби пропонувати клієнту саме ту послугу, яка потрібна в цей момент. І це не завжди про медіацію…
6) Психоедукація важлива: щоб краще розуміти СЕБЕ і вміти допомагати ІНШИМ відновлювати психологічний ресурс перед тим, як застосовувати когнітивні інструменти.
 
Автор: Галина Єрьоменко

Календар подій

Вхід до Ресурсного центру

Новини

FRAUENEMPROWERMENT

10.11.2023
Есслінген-на-Неккарі, земля Баден Вюртемберг, Німеччина. Тут завершився 9-місячний проект…

ФРАНКФУРТ: 31ий СВІТОВИЙ ФОРУМ ЦЕНТРІВ МЕДІАЦІЇ

20.07.2023
Запрошувати українців виступити все ще є модною традицією Але хочеться сподіватися, що…

ВОЄННИЙ БІЗНЕС МЕДІТАОР МЮНХЕНСЬКОЇ ТПП: МИ ПЕРЕМОГЛИ! (березень-липень 2023)

10.07.2023
Хто б думав, що зможемо зібратися, вчитися, скласти іспити, а після цього ще сумувати…

Підпишіться на розсилку

Підписатись

Контактна інформація


Україна, Київ, вул. Волоська 8/5
4 корпус НаУКМА, 4 поверх

+380 (97) 436 05 77 (telegram, viber)
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Жодна частина матерiалiв не може бути вiдтворена чи використана iншим способом
у будь-якiй формi без письмової згоди осiб, якi мають авторськi права.
© 2009, Український Центр Медіації
[УЦМ], kmbs